scorecardresearch

Kritik Anlar - Uganda'ya Kaçırılan Uçak

14 izlenme
Kategori Belgesel
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Kritik Anlar: Uganda'ya Kaçırılan Uçak
Temmuz 1976. Bir İsrail uçağı kaçırılıp Uganda’ya indirilir. Teröristler istekleri karşılanmazsa 258 yolcunun hepsini öldüreceklerini söylerler.

Tarihin en vahşi yüzleşmeleri, en ürkütücü savaşları ve en yıkıcı felaketleriyle yüzleşin.

Tek bir dakika içinde sıradan hayatınız birden kritik bir hal alabilir. Tek bir kurşun, tek bir alarm veya tek bir yanlış adım bir trajediye neden olabilir, sıradan insanların ve eğitimli uzmanların hayatını tehlikeye atabilir. Kritik Anlar'da, giderek gelişen aksiyonu ve modern tarihin en etkileyici olaylarında birden kurtarılan haline gelen gerçek kişileri buluyoruz.

Bu yüksek tempolu seri sakin gibi görünen ancak bir anda manşetlerden verilen felaketlere dönüşen olayların iç yüzünü gözler önüne seriyor. Birer saatlik bölümlerde arşiv görüntüleri, canlandırmalar, gelişmiş CGI'ler ve olayın tam ortasında bulunan kişilerle yapılmış röportajlar yer alıyor. Tansiyonu yükselten her hareketle endişenin arttığı programda hayatı tehdit eden riskler, cesur kararlar, panik halinde yapılan diyaloglar, geliştirilen taktikler ve geçen her dakikayla birlikte başvurulan son çareler özetlenerek dehşet anları dakika dakika aktarılıyor.